Festiwal piosenki

IX edycja Festiwalu Piosenki
Obcojęzycznej „Euro Song”

W dniu 9 maja 2023r w Chojnickim Centrum Kultury odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Euro Song”.
Celem tejże muzycznej inicjatywy jest prezentacja wokalnych i językowych zdolności dzieci i młodzieży, popularyzacja i propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz poznawanie kultury innych europejskich narodów.
Wśród licznych uczestników festiwalu którzy zjechali się m.in z Chojnic, Brus, Czerska czy Szczecinka nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Uczennice Aleksandra Fierek z klasy 4b i Alicja Główczewska z 7a zdecydowały się na ambitny repertuar w języku angielskim – Ola w piosence pt. „Can You feel the love tonight”, natomiast Alicja w piosence pt. „Lovely”. Wysiłek naszych uczennic został doceniony przez jurorów. Aleksandra otrzymała wyróżnienie natomiast Alicja śpiewająco wywalczyła III miejsce.

Wielkie gratulacje!

Ułatwienia dostępu