Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

Mistrzostwa Gminne w Siatkówce klas VII- VII – zwycięstwo było  na wyciągnięcie ręki

Dnia 28 lutego 2014 r  miały miejsce Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej dla dziewcząt i chłopców w kategoriach VII-VIII. To był dzień pełen sportowej rywalizacji i emocji, których niezapomniane doznania dostarczyły zarówno zawodnicy, jak i kibice.

Chłopcy rywalizowali na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, podczas gdy dziewczęta rozgrywały swoje mecze na sali w Łęgu. W kategorii chłopców zgromadziło się pięć drużyn: SP 2, SP Łąg, SP Rytel, Akademia Sukcesu Czersk, SP2 Czersk oraz reprezentacja naszej szkoły, SP1. Każda z drużyn prezentowała bardzo wysoki poziom, co czyniło z meczy  prawdziwą ucztę sportową. Walka była zacięta, a emocje sięgały zenitu.

Nasi chłopcy, mimo że trochę przespali pierwszy mecz z Akademią Sukcesu, szybko się otrząsnęli i zaprezentowali znakomitą grę. Choć zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, dwie nieudane zagrywki sprawiły, że marzenie o awansie do zawodów powiatowych się nie spełniło. Mimo tego, gra naszych chłopców była fantastyczna, a można było podziwiać wiele ciekawych zagrań. Zasługują na duże brawa za swój występ. Ostatecznie, drużyna chłopców zajęła III miejsce, zasłużenie nazwana  przez pana Mariana “Dream Team” (Drużyną Marzeń).

Skład drużyny chłopców, który wystąpił na zawodach, to:

Zielke Aleksander (7a)

Gwizdała Norbert (7c)

Pepliński Szymon (7c)

Łosiński Patryk (7c)

Glazer Alan (8a)

Kielbratowski Paweł (8a)

Kobryń Amadeusz (8a)

Pastwa Maksymilian (8a)

Dziewczęta natomiast również walczyły z determinacją o awans do zawodów powiatowych. Pomimo że ostatecznie zajęły II miejsce, nie można im odmówić ambicji i zaangażowania. Walczyły do samego końca, co naprawdę zasługuje na podziw.

Skład drużyny dziewcząt, która walczyła na zawodach, to:

Błocińska Marcelina (7a)

Chabowska Julia (7a)

Muchowska Olga (7a)

Nakielska Amelia (7a)

Szynwelska Klaudia (7c)

Literska Michaela (8a)

Cała impreza była nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do budowania więzi między uczniami z różnych szkół oraz kształtowania ducha fair play i współpracy.

Osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej wymaga ogromnego zaangażowania, wysiłku i czasu. Treningi, ćwiczenia i motywacja są kluczowe dla sukcesu. Bardzo cieszy mnie to, że udało się zaszczepić uczniom i uczennicom  ten bakcyl siatkarski, mimo że nie było to łatwe. Proces rozwijania pasji do sportu i motywacji do regularnych treningów wymaga czasu i wysiłku zarówno ze strony zawodników, jak i ich nauczycieli. Dlatego obserwowanie, jak nasi uczniowie  odnoszą sukcesy i delektują się grą w siatkówkę, jest niezmiernie satysfakcjonujące dla mnie  nauczyciela wychowania fizycznego.

Początek formularza

Początek formularza

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i walki, która dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych emocji.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej - 28.02.2024

Ułatwienia dostępu