Wspieramy schronisko dla zwierząt

“W pojedynkę możemy zrobić tak mało;

razem możemy zrobić tak wiele.” – Helen Keller

Tradycją naszej szkoły jest niesienie bezinteresownej pomocy zwierzętom znajdującym się w schronisku. W tym roku szkolnym również wsparliśmy „Przytulisko” w Chojnicach.

W miesiącu październiku, będącym miesiącem dobroci dla zwierząt, zorganizowaliśmy wśród całej społeczności szkolnej zbiórkę darów. Zebraliśmy sporą ilość karmy, koce, zabawki i akcesoria. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w akcję.

W szkole odbyło się spotkanie klas I i II z zaproszonymi przedstawicielami schroniska. Panie podziękowały za wszystkie dary i okazaną wrażliwość na los porzuconych zwierząt. Poinformowały o funkcjonowaniu schroniska, możliwości wsparcia w opiece nad zwierzętami i adopcji. Opowiedziały o zwierzętach przebywających w „Przytulisku” oraz wyświetliły zdjęcia kotków i piesków. Omówiły zasady właściwej opieki nad zwierzętami, a także pokazały akcesoria przydatne opiekunowi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach oraz odpowiadały na pytania.Po spotkaniu odbyło się przekazanie zebranych darów pracownikom schroniska, gdzie aktywnością wykazali się szkolni wolontariusze.

Podjęte działania przyczyniły się do okazania empatii zwierzętom, które zostały porzucone i przebywają w schronisku.

Organizatorzy:
wa Bonkowska, Kamila Linda