WOŚP

Dnia 25 stycznia 2026 roku odbył się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasłem przewodnim było „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”, a celem zbiórki – wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.

W całej Polsce w akcję zaangażowało się wielu wolontariuszy, którzy wyszły na ulice miast, miasteczek i wsi, by zbierać środki do charakterystycznych puszek WOŚP.

Do WOŚP dołączyli również wolontariusze z naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, którzy z ogromnym zaangażowaniem kwestowali w swoim lokalnym środowisku. Uczniowie, wspierani przez opiekunów i nauczycieli, mimo zimowej aury z uśmiechem rozdawali serduszka i zachęcali mieszkańców do udziału w zbiórce. Swoją postawą pokazali, że empatia, odwaga i chęć pomagania to wartości szczególnie bliskie naszej szkolnej społeczności.

Tegoroczny finał, organizowany równolegle w całym kraju, obejmował nie tylko zbiórki uliczne, ale także liczne wydarzenia lokalne, koncerty, licytacje oraz działania internetowe wspierające cel Fundacji.

Wszystkim naszym wolontariuszom z SP1 serdecznie dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły, a mieszkańcom – za życzliwość, dobre słowo i każdą wrzuconą złotówkę. Razem dokładamy kolejną cegiełkę do ogromnego dzieła pomocy najmłodszym.

Część zdjęć zaczerpnięta z wizjalokalna.pl

Opiekunowie SU: Karolina Zatorska i Wirginia Chuda

WOŚP - 25.01.2026
Ułatwienia dostępu