Cała Polska czyta dzieciom

„Trzeba pamiętać, że okres dzieciństwa jest krótki.
Ograniczona jest liczba książek,
które można w tym czasie poznać,
a jeszcze mniej na zawsze pokochać.”

Janusz Dunin

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy 1d, Kaspian Guth i Marcel Szreiber odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 2.

W maju obaj pierwszoklasiści udali się do grupy „Biedronki”, gdzie czytali książki młodszym koleżankom i kolegom. Natomiast w czerwcu Kaspian odwiedził również grupę „Liski” i przeczytał maluszkom bajkę. Młodzi lektorzy starali się jak najlepiej zaprezentować książki i skupić uwagę słuchaczy. Nawiązali dobry kontakt z dziećmi, które z zaciekawieniem słuchały czytanych teksów. Kaspian i Marcel w podziękowaniu usłyszeli miłe słowa i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Cieszymy się, że nasi uczniowie wykorzystali posiadaną umiejętność czytania i rozwijali zainteresowanie czytelnicze przedszkolaków.

Chłopacy! Brawo!👏

Ewa Bonkowska
Zdjęcia: B. Guth

Cała Polska czyta dzieciom - 17.05.2024

Ułatwienia dostępu