Przerwa na czytanie w SP1

Dnia 30 października, nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym celem „Przerwy na czytanie” było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne i może sprawiać przyjemność.

Społeczność szkolna „Jedynki” włączyła się w akcję, czytając książki z biblioteczek domowych, biblioteki szkolnej i biblioteczek klasowych. Podczas czytania można było przebywać w dowolnym miejscu – na holach, w salach lekcyjnych, na boisku, w świetlicy i oczywiście w bibliotece szkolnej. Starsi uczniowie czytali indywidualnie lub w towarzystwie. Młodsze dzieci wspólnie słuchały tekstu czytanego przez lektorów, w role których wcielili się nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście. Akcję wsparli członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, czytając przedszkolaczkom i pierwszoklasistom. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, za okazanie zainteresowania czytelnictwem.

Przeprowadzona akcja nie tylko propagowała czytelnictwo, ale była także świetną okazją do integracji i rozwijania pozytywnych relacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć, która powstała dzięki życzliwości wielu osób.

Organizatorzy w SP1:
E. Bonkowska, P. Muchowski, K. Porożynska

Przerwa na czytanie w SP1 - 30.10.2023

Ułatwienia dostępu