Sukces w EKO-ART

Sukcesy uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1
w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO-ART

6 i 7 listopada odbył się w Chojnickim Centrum Kultury Powiatowy Konkurs Recytatorski Eko-Art, którego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno oraz rolę środowiska naturalnego w życiu człowieka. Na konieczność ochrony przyrody oraz rozwój zdolności artystycznych wykonawców w dziedzinie sztuki recytacji – sztuki „żywego słowa”. Rywalizacja konkursowa przebiegała w 4 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 1-3, 4-6, 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Damrat, Kornelia Oksentowicz, Zuzanna Weltrowska, Lucyna Leszczyńska i Aleksandra Fierek. Recytatorów do konkursu przygotowały panie: Celina Kliczkowska, Donata Pliszka i Maria Gajewska.

Uczennice zachwyciły jury swoją ciekawą interpretacją wygłaszanych utworów i znalazły się wśród nagrodzonych tego konkursu.

W kategorii kl. I-III
I miejsce – Zuzanna Weltrowska  (kl.3a)

Wyróżnienia:
I stopnia – Maria Damrat (kl. 3a)
II stopnia – Kornelia Oksentowicz (kl. 3a)

W kategorii kl. IV-VI
Wyróżnienia:
I stopnia – Lucyna Leszczyńska (kl. 4a)
I stopnia – Aleksandra Fierek (kl. 5b)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

Celina Kliczkowska
SP1 Czersk

Powiatowy Konkurs Recytatorski EKO-ART - 6-7.11.2023

Ułatwienia dostępu