7b i 7e w Warszawie

W dniach 1-3 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka klas VII b i VII e autokarem do Warszawy. Już pierwszy dzień wyjazdu był bardzo intensywny. Zgodnie z założeniami programu 1 czerwca udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Zobaczyliśmy wówczas m.in. Kolumnę Zygmunta, Pomnik Warszawskiej Syrenki, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca. Zwieńczeniem pierwszego dnia było zakwaterowanie w hotelu.

Rankiem w czwartek 2 czerwca wyruszyliśmy na cmentarz wojskowy na Powązkach. Kolejnym punktem programu były Łazienki Królewskie. Tam mieliśmy okazję podziwiać: Pomnik Fryderyka Chopina, Starą Oranżerię, Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie, Wielką Oficynę, Pałac Myślewicki.

Następnie przez Ogród Saski udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Sporych wrażeń estetycznych dostarczyła nam wizyta w przepięknym Zamku Królewskim. Kolejną i ostatnią tego dnia rozrywką był seans filmowy w kinie. W świat magii przeniósł nas na chwilę film „Fantastyczne zwierzęta – Tajemnice Dumbledore’a”.

Trzeci i zarazem ostatni dzień wycieczki również obfitował w atrakcje. Rano udaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Stąd nastąpiło przejście bulwarami pod Pomnik Warszawskiej Syrenki nad Wisłą. Następnie metrem udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy windą na Taras Widokowy na XXX piętrze. W końcu nastąpił przejazd do Wilanowa, zwiedzanie pałacu oraz spacer w parku. Do Czerska wróciliśmy zmęczeni, ale z całą pewnością zadowoleni.

Wycieczka kl. 7b i 7e do Warszawy - 01-03.06.2022

Ułatwienia dostępu