Dzień Ziemi w klasach 1

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia na całym świecie.  Każdego roku uczniowie naszej szkoły również aktywnie włączają się w jego obchody, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Wszystkie dzieci klas pierwszych celebrowały to święto, podejmując różnego rodzaju działania, w których mogły wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i twórczym myśleniem. Dzieci przygotowując się do tego dnia miały do wykonania różne zadania. Na zajęciach muzycznych poznały piosenki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, natomiast podczas zajęć plastyczno – technicznych wykonały ozdobne opaski na głowy. Oglądały również  prezentacje multimedialne, o tym co szkodzi, a co pomaga naszej planecie. Aż w końcu spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie czekała na nas nauka przez zabawę. Każda klasa pierwsza z dużym zaangażowanie zabrała się za rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek logicznych oraz do układania dużego plakatu z puzzli pt. ”Moja planeta Ziemia”. Edukując młodego człowieka, najwięcej efektów przynosi zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie, dlatego kolejne zadanie wymagało, aby uczniowie samodzielnie dokonali segregacji zgromadzonych w worku śmieci do odpowiednich pojemników. Dzieci  doskonale odróżniały od siebie poszczególne rodzaje materiałów, czyli np. plastik od papier, tworzywa naturalne od tworzyw sztucznych itp. Nie mogło również zabraknąć śpiewu i zabaw ruchowych. Był to owocnie spędzony czas, dzięki któremu nasi najmłodsi uczniowie wiedzą ,że o Ziemię należy dbać oszczędzając wodę, prąd i papier, segregując śmieci oraz szanując środowisko naturalne.  

Organizator: Ewa Keister 

Dzień Ziemie w klasach 1 - 23.04.2024

Ułatwienia dostępu