Nasi uczniowie w finale!!!

,,Przyroda wokół nas”- nasi uczniowie w finale!!!

Dnia 17 kwietnia 4 drużyny trzyosobowe reprezentowały naszą szkołę w konkursie przyrodniczym w Tucholi.  Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy. Uczniowie klas czwartych (3 drużyny) i klasy VII (jedna drużyna) z naszej szkoły musieli wykazać się wiedzą ogólnoprzyrodniczą, znajomością form ochrony przyrody, szczególną znajomością chronionych gatunków bociana białego i bociana czarnego oraz poznać walory przyrodnicze i turystyczne organizatorów. W poziomie wiekowym  klas I-IV udział wzięło 17 grup z 10 szkół, gdzie dwie nasze grupy: klasa IV a i IV b  przeszły do finału. W grupie klas V-VIII udział wzięły 43 zespoły z 15 szkół. Nas reprezentowała w tej kategorii wiekowej klasa VII c, która przeszła do finału.

Jest to niewątpliwie duży sukces naszych uczniów. Finał odbędzie się 11 czerwca w Terenowym Ośrodku Edukacji i Promocji Rezerwatu Biosfery ,,Bory Tucholskie” w Pile.

Uczniowie, którzy przeszli do finału:
Klasa IV a: M. Andrearczyk, K. Konefka , L. Leszczyńska.
Klasa IV b: K. Banach, O. Borys, F. Urbański.
Klasa VII c: D. Babiński, O. Długozima, Sz. Pepliński.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Nauczyciele biologii i przyrody

Ułatwienia dostępu