Lep lepieje z Szymborską – wyniki

LEP LEPIEJE Z SZYMBORSKĄ

WYNIKI KONKURSU

Konkurs „Lep lepieje z Szymborską” rozstrzygnięty! Przypomnijmy na wstępie krótko, że zorganizowaliśmy go dla uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Mistrzyni Szymborska”.

Na konkurs wpłynęło 121 lepiejów! Oj, naczytaliśmy się! Dziękujemy za wszystkie dostarczone miniwierszyki. Jak widać, wena twórcza dopisuje, humor także – a to najważniejsze. Nie trzeba chyba dodawać, że wybór najlepszych utworów sprawił nam niemały kłopot. Na szczęście etap oceny Waszej twórczości jest już za nami.

Oto wyniki:

UCZNIOWIE Z KLAS IV – VI

I miejsce – Ksawery Konefka (klasa IV a)

• Za celne podkreślenie wyższości czytelnictwa nad zajadaniem się wyrobami cukierniczymi:

Lepiej książki czytać w domu,
niż jeść pączki po kryjomu.

• Za propagowanie podróży międzykontynentalnych ze szczególnym uwzględnieniem urokliwej Brazylii:

Lepiej spędzić weekend w Rio,
niż ujeżdżać Reno Clio.

II miejsce – Wiktor Skóra (klasa V b)

• Za dostrzeżenie piękna Kaszub i ukrytą reklamę gabinetów kosmetycznych:

Lepiej mieszkać na Kaszubach,
niż rozstępy mieć na udach.

III miejsce – Dominika Tokarska (klasa V b)

• Za przypomnienie potocznej nazwy oceny niedostatecznej i gotowość nawiązania kontaktu z dziką i niebezpieczną przyrodą:

Lepiej spotkać w lesie wilka,
niż z polskiego mieć pał kilka.

UCZNIOWIE Z KLAS VII – VIII

I miejsce – Aleksander Zielke (klasa VII a)

• Za niezwykle subtelne wyrażenie niechęci do wypełniania domowych obowiązków:

Lepiej iść na łyżwy latem,
niż posprzątać pokój z bratem.

• Za zachęcenie czytelników do spożywania lekkich i koniecznie typowo polskich śniadań:

Lepiej w piątek zrobić pranie,
niż zjeść kraba na śniadanie.

II miejsce – Olga Muchowska (klasa VII a)

• Za zachęcenie współobywateli do dbałości o higienę osobistą:

Lepiej słuchać zdartej płyty,
niż codziennie być niemytym.

• Za dokonanie słusznego wyboru między tworzeniem poezji a niezdrowym nawykiem żywieniowym:

Lepiej kiepskie rymy składać,
niż waflami się objadać.

III miejsce – Klaudia Szynwelska (klasa VII c)

• Za delikatne wyrażenie braku entuzjazmu wobec nieuchronnych sprawdzianów z pewnego przedmiotu:

Lepiej połknąć wielką mrówkę,
niż na matmie mieć kartkówkę.

NAUCZYCIELE

Specjalne wyróżnienie dla Pani Agnieszki Wiencelewskiej za właściwe podejście do niepokojącego zjawiska przedawkowania pracy:

Lepiej ręką mieszać błoto
Niż przejmować się robotą.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy laureatom – mamy nadzieję, że humorystyczne uzasadnienia przyznania nagród odpowiadają intencjom, które towarzyszyły Wam podczas lepienia lepiejów.

Organizatorzy konkursu