Konkurs czytania

GMINNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA UCZNIÓW KLAS 3

31 maja 2023r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku odbył się Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem. Był on przeznaczony dla uczniów klas III szkół podstawowych z gminy Czersk.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów i wykorzystania informacji w nich zawartych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Organizatorzy przygotowali teksty do cichego czytania. Po przeczytaniu ich, uczniowie rozwiązywali testy zawierające różne zadania otwarte i zamknięte. Wymagały one pogłębionego zrozumienia treści przeczytanych wcześniej tekstów, pozwalającego w pełni ująć ich sens.

Naszą szkołę reprezentowali w tym konkursie  uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów w eliminacjach szkolnych- Łukasz Łabiszewski, Natalia Redzimska, Kinga Banach.

Nasi uczniowie spisali się na medal. Wyniki konkursu są następujące:

Tytuł MISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM zdobyła  Kinga Banach z klasy IIIa

Tytuł WICEMISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM zdobyła  Natalia Redzimska z klasy IIIb

Tytuł DRUGIEGO WICEMISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM zdobył    Łukasz Łabiszewski z klasy IIId

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wioleta Pora, Karolina Zatorska

Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas 3 - 31.05.2023