Zapal znicz

Pod koniec października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Zapal znicz”, zorganizowanej przez SK PCK oraz SU. Akcji przyświecał cel zwrócenia uwagi na upamiętnienie tych wszystkich osób, które straciły życie w obronie naszej ojczyzny oraz stały się ofiarami zbrodni dokonanych przez Niemców. Pielęgnowanie historii Polski oraz historii „małych ojczyzn” a także pobudzanie postaw patriotycznych jest bardzo ważnym elementem w zachowaniu tożsamości narodowej. W tym duchu do akcji przyłączyli się nasi uczniowie, przynosząc do szkoły znicze, a następnie odwiedzając miejsca upamiętnienia poległych i zamordowanych. Poprzez zapalenie symbolicznego światełka przywracają pamięć o naszych bohaterach sprawiając, że pamięć o dziejach naszego narodu wciąż pozostaje żywa.

Opiekunowie SK PCK
Opiekunowie SU

Zapal znicz - 10.2023

Ułatwienia dostępu