Spotkanie z leśnikiem

,,Dokarmianie ptaków i zwierzyny leśnej zimą”

Jak co roku uczniowie, miłośnicy przyrody, członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wzięli udział w pogadance na temat zimowego dokarmiania zwierząt.

Naszym gościem była Pani Alicja Sabiniarz -Specjalista SL ds. edukacji przyrodniczo-leśnej z Nadleśnictwa Czersk.

Uczniowie klasy IV D dowiedzieli się, w jaki sposób pomóc ptakom przetrwać zimę, czym możemy je dokarmiać. Obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną na temat ptaków zimujących w Polsce.

Pani Alicja zapoznała również młodzież z zasadami dokarmiania zwierzyny leśnej. Przekazała uczniom cenne informacje, gdzie można zostawić żołędzie, kasztany i siano dla zwierząt żyjących w lesie. Członkowie SK LOP dowiedzieli się, że przed niedoborem wody zimą chroni zwierzęta podanie soczystych jabłek, buraków czy marchwi. Jednak należy pamiętać, aby dokarmiać tylko w okresie zimy, ponieważ w innej porze las dostarczy pożywienia zwierzętom.

Pracownicy Nadleśnictwa Czersk przekazali naszej szkole kule tłuszczowe oraz karmik dla ptaków, który niebawem znajdzie miejsce w szkolnej ostoi przyrody.

Dzieci otrzymały od Pani Alicji drobne upominki w postaci opasek odblaskowych, aby bezpiecznie przebyć drogę do i ze szkoły.

Opiekun SK LOP
Ewelina Bąk