Mikołajki w kinie kl. 1b i 3d

Mikołajki, Mikołajki… czas upominków i radości, a szczególnie dla uczniów klasy 1b i 3d. Właśnie 6 grudnia, jako prezent z okazji Mikołajek, został zorganizowany wyjazd do kina w Starogardzie.

Po przeanalizowaniu repertuaru, obejrzeniu zwiastunów, wybór padł na film „Kierunek: Księżyc!”. W polskiej wersji językowej postaciom głosu użyczyli m.in. Katarzyna Cichopek, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak. W filmie pokazano siłę przyjaźni i walkę dobra ze złem, oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. Opis dostępny w internecie, doskonale przedstawia siłę wydarzeń i moc wrażeń, które towarzyszyły oglądającym dzieciom:

„Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc! Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!”

Wyjazd do kina w Mikołajki pozostanie miłym wspomnieniem, gdyż dzieci wróciły zadowolone. Zostały wykonane nieliczne zdjęcia w kinie, ale za to jest bogata sesja przy zwiastunie filmu i wybranych przez dzieci postaciach.

E. Bonkowska, E. Rutkowska, W. Jabłońska

Mikołajki w kinie klas 1b i 3d - 6.12.2022

Ułatwienia dostępu