Gimnastyka na wesoło dla klas I.

W czwartkowy poranek 26 października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawach integracyjno – ruchowych przy muzyce. Dzieci rozpoczęły dzień od gimnastyki z muzyką. Następnie przyszła pora na wykazanie się sprawnością fizyczną i umiejętnością współdziałania w grupie. Zabawy integracyjne miały na celu uczyć współzależności i przestrzegania zasad, jak również ćwiczyć refleks, zwinność, zręczność i spostrzegawczość. Podczas ćwiczeń z chustami animacyjnymi, piłkami i gazetami było mnóstwo śmiechu i zabawy. Pierwszaki okazały się bardzo zręczne i sprawne. Udowodniły, że wspólne działania pozwalają rozwijać wyobraźnię, zachęcają do aktywności ruchowej, co zapewnia dobrą kondycję fizyczną i sprawność umysłową. Po skończonych zabawach każda klasa otrzymała zestaw upominkowy składający się z przyborów do zabaw i gier sportowo – rekreacyjnych.

Organizatorzy: J. Kulesza E. Rutkowska

Zdjęcia: P. Muchowski

Gimnastyka na wesoło dla klas 1. - 26.10.2023

Ułatwienia dostępu