Bieg Miejski

Biegowa impreza w Parku Borowiackim

Prawie 100 zawodników wzięło udział  w sobotę 15 października 2022r  w  „Biegu Miejskim”. Jesienne bieganie ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych to już czerska tradycja!

GCK, od wielu lat w pełnej integracji ze społeczeństwem, organizuje różnego rodzaju imprezy. Są one zadowoleniem dla własnego środowiska, choć często wychodzą poza granice gminy. W bezmiarze oddany społeczności Jarosław Schumacher ,(który tak dla przypomnienia w czerwcu 2022r otrzymał medal  „Zasłużony dla Czerska”) oraz inni pracownicy czuwają nad formą i treścią rozrywki naszego miasta. Jedną z takich rozrywek promującą zdrowy tryb życia są corocznie organizowane „Biegi Miejskie” W tym roku, mimo dość histerycznej pogody, w bieganiu na różnych dystansach – od 100 metrów do 5 km – wzięło udział blisko 100 zawodników. Najmłodsi mieli trzy lata. Biegi najmłodszych zebrały największy doping publiczności. Przedszkolaki  bardzo się starały, by jak najszybciej pokonać 100 metrów. Na ich twarzyczkach było widać ogromną radość z biegania i dumę z ukończenia trasy.

W dziesięciominutowych odstępach  startowali kolejni, coraz starsi biegacze na coraz dłuższych dystansach. Osobno rywalizowali chłopcy i dziewczynki:

 klasy I-III szkoły podstawowej (350 m)

 klasy IV-VI szkoły podstawowej (700 m)

klasy VII-VIII (1200 m)

Bieg główny (5000 m)

Ta ostatnia trasa przeznaczona była dla wszystkich chętnych, już dorosłych uczestników. Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów, wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnałem ze startera, danym przez Burmistrza Czerska Przemysława Biesek- Talewskiego, rozpoczęto zmagania na trasie.

Na mecie na każdego czekały medale uczestnictwa oraz słodkości . Ale i tak największą radością był start w rywalizacji, doping publiczności i przebiegnięcie mety niezależnie od wyniku.

„Emilka  lubi biegać, sprawia jej to wiele przyjemności, dlatego bierze udział w dzisiejszych zawodach. Mam nadzieję, że pasja do ruszania się pozostanie jej przez całe życie” – mówi pani Małgosia jej mama,

Dla uczestników biegu, między innymi uczniów z naszej szkoły, radością był nie tylko sam udział w imprezie, ale i zdobyte, lśniące medale na piersiach. Ważne też było to, że niemal każde dziecko zapytane: „co tu się dzieje i dlaczego?”, odpowiadało: „…to są przecież biegi miejskie. Dziękuję zatem wszystkim moim uczniom za udział w imprezie. Mieliście okazje spróbować swoich sił w roli biegaczy. Mam nadzieję, że impreza Wam się podobała. Ja natomiast nadal będę Was zachęcała do uprawiania biegów. Nie od dziś wiadomo, że bieganie jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia.  Na świeżym powietrzu dotleniamy nasz organizm, wzmacniamy serce i układ krążenia oraz ćwiczymy mięśnie całego ciała dzięki czemu nie wiotczeją. Biegając możemy też stracić zbędne kilogramy oraz podnieś odporność organizmu, dzięki czemu nie będziemy zapadać na choroby takie jak zaziębienie i grypa. Biegać może każdy, niezależnie od wieku. Do biegania nie potrzebujemy żadnych kosztownych przyrządów; wystarczy sportowy wygodny strój i troszeczkę zapału.

Gościem Specjalnym, a zarazem starterem biegutegorocznej edycji „Biegu Miejskiego” był Stanisław Stosik – Siedmiokrotny medalista mistrzostw Polski na otwartym stadionie, ma na koncie także medale halowych mistrzostw kraju. Wielokrotnie reprezentował Polskę w dużych międzynarodowych imprezach, m.in. w pucharze świata oraz Europy. W roku 1996 zajął 3. miejsce na 50 kilometrów w hiszpańskiej La Coruñi podczas pucharu Europy. A obecnie jest wójtem gminy Osieczna. Zwracając się do wszystkich zawodników i tych małych i tych dużych powiedział:

Bieg to przede wszystkim świetna okazja, aby aktywnie, najlepiej całą rodziną, spędzić wolny czas i zaznać sportowych emocji 

Wyniki dzieci i młodzieży  
Dziewczęta klasy VII – VIII

1. Karina Czapiewska SP1

2. Rozalia Kortas  SP1

3. Maja Homa 

Dziewczęta klasy IV – VI

1. Helena Jagielska  SP1

2. Martyna Szmaglińska

3. Julia Rostankowska  SP1

Chłopcy klasy VII – VIII

1. Dejwid Sirocki

2. Kacper Kozłowski SP1

3. Bartosz Makowski  SP1

Chłopcy IV – VI

1. Jakub Łoncki

2. Igor Spica SP1

3. Bartłomiej Kobierowski SP1

Chłopcy klasy I – III

1. Borys Chudy

2. Nikodem Połczyński

3. Oliwier Słomiński

Dziewczęta klasy I – III

1. Barbara Kobierowska 

2. Aleksandra Rostankowska

3. Julia Cherek

Opracowanie i zdjęcia : Ewa Pruszak

Biegi Miejskie - 15.10.2022

Ułatwienia dostępu