Czytelnictwo i bezpieczeństwo

SPOTKANIE KLAS III –

CZYTELNICTWO I BEZPIECZEŃSTWO

W środę, 8 czerwca uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni na wspólne spotkanie. Impreza miała na celu wspieranie zainteresowania czytelnictwem oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo, szczególnie w czasie zbliżających się wakacji.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście. Panowie strażacy – Andrzej Kuchenbecker i Marian Kurowski, poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem. Pan Kuchenbecker posiadający bogatą wiedzę oraz ogromne doświadczenie, w przystępny sposób przekazał młodym słuchaczom wiele cennych porad i informacji, dotyczących zachowania się w niebezpiecznych i trudnych sytuacjach. Pan Kurowski również rozmawiał z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa zawsze, a zwłaszcza w czasie wakacyjnym. Uczniowie podziękowali gromkimi brawami gościom za przybycie i ważne rady.

Pani Luiza Bieszke-Wolf, szkolna pedagog, była kolejnym gościem i wcieliła się w rolę lektora. Przeczytała fragment książki Asy Lind „Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia”. Wprowadziła dzieci w świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. Zaciekawiła słuchaczy opowiadaniem o ogniu, w którym dziewczynka Karusia w towarzystwie Piaskowego Wilka zastanawia się, jak malutkie ognisko może przemienić się we wściekłego smoka. Pani Luiza również otrzymała w podziękowaniu oklaski.

Na spotkanie czytelnicze trzecioklasiści przynieśli książki własne lub wypożyczone, o różnorodnej tematyce. Chętni prezentowali koleżankom i kolegom wybraną książkę i zachęcali do przeczytania. Niektórzy przynieśli jedną książkę, inni dwie, pojawiła się nawet seria książek. Dla uczniów została przygotowana tematyczna krzyżówka, którą otrzymali do wykonania w swoich klasach. Podczas imprezy można było oglądać wystawkę różnorodnych książek, znajdujących się w bibliotece szkolnej, wybranych właśnie dla trzecioklasistów.

W przebieg spotkania został wpleciony wspólny taniec Jerusalema, który ćwiczymy w naszej szkole, przygotowując się do udziału w akcji bicia rekordu Polski w jednoczesnym odtańczeniu.

Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu czytelniczym był dla dzieci ciekawą formą rozwijania zainteresowań czytelniczych, a także zachęci do wizyty w bibliotece szkolnej oraz przyczyni się do przestrzegania bezpieczeństwa.

Organizatorzy:
E. Bonkowska, P. Muchowski

Spotkanie klas III "Czytelnictwo i bezpieczeństwo" - 8.06.2022

Ułatwienia dostępu