Dzień Tańca

27 kwietnia był dniem wyjątkowym w naszej szkole – był to zarówno Dzień Piżamy (oj, były ciekawe stroje!), jak i Dzień Tańca. Dzień Tańca został zorganizowany przez członków Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”.     
          Wszystkie klasy 0-III otrzymały filmiki instruktażowe z tańcami kaszubskimi (Szewc i Kowal), na których tańce prezentowały Zosia i Julka z klasy III a (dziewczyny należą do Koła). Młodsi uczniowie wykonywali również z szablonu regionalną nutkę, którą przypinali do ubrań. Największa radość była na dużej przerwie, gdzie odbył się taneczny flash mob – tańczyliśmy wspólnie Szewca, Kowala, a następnie na prośbę uczniów – Skrzypka. Flashmob zachęcił uczniów do tańczenia – od klas edukacji wczesnoszkolnej aż po klasy VIII. Oprócz tego było stoisko ze swojskim kuchem oraz chlebem ze smalcem i ogórkami, gdzie czuwali ósmoklasiści z Koła.      
          Dziękuję Dyrekcji za wsparcie naszej inicjatywy, wychowawcom klas 0-III za włączenie się w obchody Dnia Tańca, panu Piotrowi Gliszczyńskiemu za sprzęt i muzykę podczas flashmobu, pracownikom szkoły za wszelką pomoc i życzliwość, a przede wszystkim uczniom Szkolnego Koła Regionalnego – bez Was tego wydarzenia by nie było.          
          Życzmy sobie jak najwięcej takich radosnych chwil w szkole – tańcząc w piżamach czy podczas innych okazji!

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,
opiekun Szkolnego Koła Regionalnego
 „Kaszëbi z Jedinczi”

Dzień Tańca - 27.04.2022

Ułatwienia dostępu