Anglojęzyczny konkurs recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

W dniu 26 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej pt. „I like poetry”. W zmaganiach uczestniczyli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu o zwycięstwie decydowały trzy podstawowe aspekty poszczególnych występów: intonacja i tempo recytacji, poprawność językowa, a także opanowanie pamięciowe wiersza. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, pięknie recytując wybrane wiersze, ale najlepsi okazali się:

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Hubert Nadolski z klasy 1 a;

II miejsce – Kornelia Oksentowicz z klasy 3 a;

III miejsce – Julia Stosik z klasy 3 a;

Wyróżnienie – Maja Spelbert z klasy 1 c.

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce – Lucyna Leszczyńska z klasy 4 a;

II miejsce – Aleksandra Fierek z klasy 5 b;

III miejsce ex aequo – Michał Lepak z klasy 4 d oraz Blanka Lewandowska z klasy 6 a;

Wyróżnienie – Antonina Gwizdała z klasy 6 a.

Gratulacje!!!

Organizatorzy

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej - 26.04.2024

Ułatwienia dostępu