Konkurs Piosenki

Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej za nami!

Kolejna edycja rozśpiewanego konkursu odbyła się 20 marca. Wystąpiło 21 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, śpiewali piosenki w języku kaszubskim i angielskim. Można było usłyszeć melodyjne dziecięce piosenki, współczesne przeboje, jak i klasykę muzyki rozrywkowej. Komisja (p. Danuta Szlachcikowska, p. Sonia Babinska i p. Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch) zdecydowała się przyznać następujące nagrody:

Kategoria klas I-III

1. miejsce – Amelia Szreiber, kl. II a – Hallelujah

2. miejsce – Kristina Holkina, kl. II c – Everything I am

3. miejsce – Oliwia Kraińska, kl. III a – If you’re happy

Kategoria klas IV-VI

1. miejsce – Zofia Wons, kl. IV b – Ale dżez (tłum. na kaszubski)

2. miejsce – Aleksandra Fierek, kl. IV b – Can you feel the love tonight?

3. miejsce – Daria Brzezińska, kl. V d – Dancing queen

Wyróżnienia: Wiktoria Ossowska, kl. VI b – Spiéwné kwiôtczi, Sebastian Żychliński, kl. VI b – Heathens

Kategoria klas VII-VIII

1. miejsce – Alicja Główczewska, kl. VII a – Lovely

2. miejsce – Michał Gortatowski, kl. VIII e – Never gonna give you up

Serdecznie gratulujemy muzyczno-językowych sukcesów i zapraszamy do udziału w następnej edycji naszego konkursu! Warto pamiętać, że „gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają” (Goethe).  

Organizatorki: B. Drewczynska, A. Dzięcielska-Jasnoch, K. Zaranek

Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej - 20.03.2023

Ułatwienia dostępu