Gminne mistrzostwa w piłce koszykowej

Gminne Mistrzostwa w  mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi

Dnia 17.03.2023r.w Hali sportowej SP2  rozegrane zostały gminne mistrzostwa piłki koszykowej dziewcząt i chłopców klas 4-6. Na placu boju stawiły się reprezentacje SP Łąg, SP Rytel, SP1 Czersk oraz gospodarze turnieju, drużyna SP2 Czersk . W związku z dużą frekwencją rozgrywki przeprowadzono na dwóch boiskach systemem “każdy z każdym”,  Reprezentanci naszej szkoły stoczyli w tym turnieju bardzo trudne mecze. Przeciwnicy okazali się bardzo dobrze przygotowani i nie oddali nam pola do swobodnej gry. Pierwszy mecz- po losowaniu- przypadł naszym dziewczynkom, które w ogromnym stresie weszły na parkiet. Pomimo chęci i wielu prób, piłki nie wpadały do kosza, co niestety zaowocowało porażką i to zarówno z SP2 jak i z SP Łąg. Nasze dziewczęta przerwę wykorzystały na motywację i w następnym meczu – z SP Rytel pokazały swoje umiejętności. Pomimo wygranego  meczu dziewczynki ostatecznie uplasowały się na 3 miejscu.  Nasi chłopcy niestety musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie zajęli czwarte miejsce lecz mamy nadzieję, że będzie to motywator do ciężkiej pracy i rehabilitacji lepszym wynikiem w przyszłym roku szkolnym.

Skład dziewcząt:

Jagielska Helena 5b, Górnowicz Julia 5b, Danielewicz Roksana 5b,Chabowska Julia 6a, Muchowska Olga 6a, Nakielska Amelia 6a,  Szynwelska Klaudia 6c, Sowińska Julia 6c, Spica Karolina 6c, Makowska Lena  6d, Łabiszewska  Aleksandra 6d,  Chmielewska Patrycja 6d

Opiekun : Ewa Pruszak

Reprezentacja chłopców:

 Kobierowski  Bartek  5c , Grzeca Miłosz 6a, Górnowicz Mariusz 6b, Engler Szymon 6c, Gwizdała Norbert 6c, Janikowski Wojciech 6c, Pepliński Szymon 6c, Romanchuk  Oleksander 6d, Łosiński Patryk 6d, Kamowski Dawid 6d

Opiekun: Jacek Wycinka

Gminne mistrzostwa w mini piłce koszykowej rocznik 2010 - 17.03.2023

Ułatwienia dostępu