Spotkanie 5b z “Prawem Marcina”

Dla młodzieży prawnik Marcin Kruszewski stał się prawdziwym autorytetem. Jego tiktokowe filmiki w cyklu „Prawo Marcina” oglądają z wypiekami na policzkach. Autor niedawno swoim filmikom nadał formę książkową. Wydał zbiór pt. „Znaj swoje prawa w szkole!”

Vb (wychowawczyni: Maria Gajewska) w ramach realizacji innowacji „Książki bez tajemnic. Minilekcje o maksisprawach”  miała okazję poznać Marcina Kruszewskiego na żywo.

Ach, cóż to było za lekcja! Bardzo merytoryczna i energetyczna.

Co Vb zabrała ze sobą ze spotkania z autorem/prawnikiem? Młodzi poznali swoje prawa (i obowiązki), odkryła tajniki zadawania pytań i udzielania odpowiedzi.

Jak od razu wykorzystała zdobytą wiedzę? Odniosła prawa do regulaminów obowiązujących w naszej szkole.

Czy trzeba organizować takie spotkania? Tak! Dlaczego?

Zdobycie autografu, otrzymanie upragnionej dedykacji, wspólna fotografia to dla klasy niezwykłe wydarzenie. Każdy chętniej wtedy sięga po książkę.

Warto prowadzić życie, w którym czytanie/wiedza (nie tylko prawna) jest sprawą ważną.

Spotkanie 5b z "Prawem Marcina " - 28.02.2024