Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W listopadzie 1999 roku UNESCO – agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw nauki, oświaty i kultury ustanowiła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchodzimy go każdego roku 21 lutego.

Z tej właśnie okazji w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka, a uczniowie klas VII zostali zaproszeni przez swoich nauczycieli języka polskiego do udziału w nietypowym konkursie. Polegał on na znalezieniu w dowolnym źródle (także internetowym) odpowiedzi na 10 pytań dotyczących przede wszystkim historii naszego języka i jego miejsca wśród języków słowiańskich.

W konkursie uczestniczyło 21 siódmoklasistów. Aż dziesięcioro spośród nich odpowiedziało bezbłędnie na wszystkie pytania, uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów. Są to: Marcelina Błocińska i Jan Wons z VII a; Wiktoria Grzella, Daria Petka i Olaf Ossowski z VII b; Nikola Pestka i Klaudia Szynwelska z VII c; Patrycja Chmielewska, Lena Makowska i Zofia Ringwelska z VII d.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pochwały, a najlepsi – ocenowe niespodzianki od nauczycieli języka polskiego.

Poloniści

Ułatwienia dostępu