Przerwa na czytanie

Szkoła nasza wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Uczniowie klas I-VIII i grup przedszkolnych wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do udziału w akcji w dniu 25 października. Uczniowie z klas starszych sięgnęli po książki o różnorodnej tematyce. Podczas czytania na przerwie, przebywali w klasie lub na holu szkolnym. Uczniowie klas młodszych czytali samodzielnie lub słuchali tekstu czytanego przez nauczycieli i dzieci, w swojej sali zajęć. W akcję włączyli się również członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Jako lektorzy udali się do przedszkolaczków i uczniów klas I.

Akcja miała na celu: Integrację środowiska lokalnego oraz wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi. Zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole. Zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Pobicie zeszłorocznego rekordu akcji.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat Honorowy nad akcją objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję „Przerwa na czytanie”.

E. Bonkowska, P. Muchowski, K. Porożynska

Przerwa na czytanie - 25.10.2022

Ułatwienia dostępu