Sukces Jakuba

Zachęcenie młodzieży do czytania książek  w obecnych czasach nie jest łatwą sprawą przy tak ogromnej  konkurencji w postaci smartfonów, Internetu oraz innych nowinek technologicznych. Mimo tego, w naszej szkole istnieją osoby, które jeszcze czytają książki, a co więcej w obcym języku. Co to za wyzwanie? A no kolejny konkurs czytelniczy zorganizowany przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową CET  (Centrum Edukacji Twórczej) w Kowalach na obrzeżach Gdańska. Tak jak poprzedni konkurs czytelniczy (o którym już wcześniej wspominaliśmy), ten był również wieloetapowy. Ten II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim pt. „Reading Ignites the Imagination” dotyczył uczniów z klas IV – V i VI – VIII, w którym wzięli udział: Jakub Pliszka (4 c), Amadeusz Kobryń (6 a), Agata Szafrańska (7 d), Julia Drążek ( 8 d), Kinga Karczyńska (8 d).

Głównym celem tego konkursu było przeczytanie podanych przez organizatora lektur i rozwiązanie testów dotyczących znajomości treści lektur oraz słownictwa poznanego w tekstach. Testy zawierały pytania zamknięte i otwarte, które nie należały do prostych. Aby ze szkolnego etapu przejść do kolejnego, rejonowego etapu należało uzyskać minimum 75 % poprawnych odpowiedzi. W następnym etapie trzeba było już zaznajomić się z treścią 3 lektur i wykonać 3 testy, z których uczniowie musieli uzyskać co najmniej 80 % poprawnych odpowiedzi z wszystkich 3 testów.

Ostatecznie do etapu wojewódzkiego udało się przejść najmłodszemu uczestnikowi klasy IV – Jakubowi Pliszce. Ostatni test, z dwóch książek, Jakub pisał 9 czerwca w Kowalach, w siedzibie organizatora konkursu. Uzyskał tam wynik 85 % i tym samym tytuł Laureata konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

szkolny koordynator konkursu

B. Drewczynska

Konkurs czytelniczy. Sukces Jakuba - 9.06.2022

Ułatwienia dostępu