Obóz żeglarski

III OBÓZ ŻEGLARSKI W RAMACH PROGRAMU

„POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY”

BORSK 06-10.06.2022

Zakończyliśmy właśnie trzeci obóz żeglarski w ramach programu

,, Pomorskie Żagle Wiedzy”. W obozie uczestniczyło 39 uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Czersku (dwie klasy).

Podobnie jak podczas wcześniejszych obozów uczniowie doskonalili swoje umiejętności żeglarskie na jachtach wieloosobowych , jednoosobowych oraz pozostałym sprzęcie służącym do rekreacji wodnej. Uczestnikami tego obozu była m.in. 20 osobowa grupa uczniów klas IV. Tradycją żeglarską oraz wieloletnią naszej szkoły jest poddanie najmłodszych  adeptów żeglarstwa pewnym „ niewygodom ”. Niewygody te określane są jako „ chrzest żeglarski”. Nie chcąc wdawać się w opisy tych działań odsyłam do II części filmu (relacji) z tego wydarzenia. Muszę tu jednak zaznaczyć , że uczniowie tej klasy dzielnie i z uśmiechem znieśli „życzliwą pomoc” starszych kolegów w przejściu tego etapu żeglarskiej przygody.

Bardzo dla nas radosnym  a jednocześnie  niespodziewanym punktem obozu  była dostawa w ostatnim dniu  3 jachtów Klasy Mariner 19. Wyjaśnię tylko, że jachty te pochodzą z innego programu  w którym uczestniczy gmina Czersk. Dzięki tym jachtom uczniowie starszych klas zyskali  możliwość ćwiczenia na większych jednostkach oraz  rywalizacji z rówieśnikami z innych gmin naszego województwa na takich  samych jachtach. W ramach tego programu gminy z terenu województwa pomorskiego otrzymały łącznie 100 takich samych jachtów !

Zapraszam więc do relacji fotograficznej i filmowej z wydarzeń tego obozu.

Czesław Sikora

Chrzest żeglarski
Obóz żeglarski w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy - 6-10.06.2022

Ułatwienia dostępu