Magia Piasku

W pierwszy marcowy poniedziałek 2024 roku klasy 2a i 4d pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Chojnickiego Centrum Kultury. Celem wyjazdu był spektakl Teatru Animacji Piaskowej pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Widowisko zupełnie inne niż wszystkie, ponieważ na dużym ekranie tradycyjnego kina, podziwiać można było niezwykły kunszt tworzenia na żywo przepięknych obrazów z piasku. Podczas spektaklu poruszano wyobraźnię widzów za pomocą światła, przesypywanego piasku, umiejętnie dobranego cienia oraz dźwięków muzyki klasycznej. Widzowie prowadzeni głosem lektora razem z Alicją odbywali wędrówki po jej Czarodziejskiej Krainie. Wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłych umiejętności artystycznych i talentu animatorek piaskowego teatru, które potrafiły stworzyć niesamowite kompozycje. Spektakl w takiej formie okazał się dla nas ciekawym przeżyciem. Niby bardzo prosta, ale niecodzienna forma ekspresji sprowokowała naszych uczniów do tworzenia ciekawych obrazów z materiałów sypkich – po powrocie z wycieczki podczas zajęć rozwijających kreatywność, uczniowie zaczęli tworzyć obrazy z ziaren maku, kryształków cukru i soli oraz mąki. Spektakl prezentujący MAGIĘ PIASKU umożliwił kształtowanie dziecięcej wrażliwości, rozbudził zainteresowania i zachęcił do kreatywnych działań w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. 

Opracowanie oraz zdjęcia: Ewa Gromowska i Lidia Pozorska 

2a i 4d na spektaklu - Chojnice 4.03.2024

Ułatwienia dostępu