Gminne zawody piłki koszykowej

Walka i nauka na parkiecie czyli relacja z gminnych zawodów w piłce koszykowej chłopców klas VII- VIII

W dniu dzisiejszym  8 marca 2024r odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Piłce Koszykowej dla chłopców klas VII- VIII . Zmagania miały miejsce na sali sportowej  im. Romana Bruskiego. Atmosfera była niesamowita, a napięcie w powietrzu dało się odczuć już od samego rana. Zmagania miały być wyrównane, a każdy zespół chciał udowodnić swoją przewagę.

Pięć drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy stanęło do walki na parkiecie, gotowe pokazać swoje umiejętności. Mecze były zaplanowane w systemie “każdy z każdym”, co oznaczało, że każdy zespół miał szansę zmierzyć się z każdym rywalem.

Nasi chłopcy, reprezentujący szkołę, weszli na boisko z ogromnym entuzjazmem i gotowością do walki. Pierwszy mecz przeciwko szkole nr 2 był prawdziwym testem umiejętności. Choć pojedynek był wyrównany, niestety nie udało się wygrać. Niestety, kolejne spotkania również zakończyły się porażką dla naszej drużyny. Trudno było celnie rzucić do kosza, a liczne błędy i brak kondycji były widoczne na boisku.

Mimo trudności, chłopcy nie poddali się. Maksymilian Pastwa i Olek Zielke podjęli walkę, starając się wykrzesać z siebie jak najwięcej, ale niestety, to nie wystarczyło. Koszykówka to sport wymagający dużego wysiłku fizycznego i umiejętności technicznych, których jeszcze trzeba się nauczyć lub doskonalić.

Warto pamiętać, że każda porażka jest lekcją, a droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa. Jak mawiał Winston Churchill, “sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.” Naszym chłopcom brakowało tego doświadczenia, ale każda przegrana to szansa na naukę i poprawę.

Skład drużyny był zróżnicowany, każdy chłopak dał z siebie wszystko, ale czasami brakowało nam tego małego “czegoś”, które mogłoby odwrócić losy meczu. Ale nie ma co się zrażać, kolejne zawody będą kolejną szansą na udowodnienie swoich umiejętności i walkę o zwycięstwo.

Reprezentacja naszej szkoły  zajęła V miejsce i  wystąpiła w składzie:

Grzeca Miłosz (kl. 7a), Nieżurawski Mikołaj (kl. 7a), Zielke Aleksander (kl. 7a), Żywicki Szymon (kl. 7a), Gwizdała Norbert (kl. 7c), Pepliński Szymon (kl. 7c), Łosiński Patryk (kl. 7d), Romanchuk Oleksandr 7d , Glazer Alan (kl. 8a), Pastwa Maksymilian (kl. 8a), Pukrop Jakub (kl. 8a), Kielbratowski Paweł (kl. 8a).

Gratulacje dla wszystkich drużyn za zaangażowanie i walkę na boisku. A nasza porażka  niech będzie motywacją do dalszej pracy i ciężkich treningów. Już teraz zacieramy ręce z myślą o kolejnych zawodach, które być może przyniosą nam sukces.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak

Gminne zawody w piłce koszykowej - 8.03.2024

Ułatwienia dostępu