Wizyta le艣nika

Wizyta le艣nika 馃挌馃尣馃尦

30.11.2023r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z le艣nikiem. Odwiedzi艂 nas Pan Tomasz Ziemak, kt贸ry pracuje w Nadle艣nictwie D膮browa. Tematem przewodnim by艂 鈥濴as i jego mieszka艅cy鈥 馃尦馃尣馃馃Α馃惪馃馃馃惏馃惡馃悧馃尣 馃尦U艣wiadomili艣my sobie, jakim skarbem s膮 drzewa, jak bardzo istotne s膮 dla cz艂owieka i zwierz膮t le艣nych. Zag艂臋bili艣my si臋 w z艂o偶ony proces piel臋gnacyjny lasu. 馃尡馃尦馃 Dzieci dostrzegaj膮  fakt, i偶 drewno jest cennym surowcem, kt贸ry towarzyszy nam w codziennym 偶yciu. Uczniowie s膮 艣wiadomi, 偶e las ro艣nie powoli i wymaga opieki przez wiele lat. Podczas spotkania  dzieci mog艂y zobaczy膰 maszyny, kt贸re pracuj膮 w lesie przy wycince drewna. Rozmawiali艣my r贸wnie偶 o zwierz臋tach le艣nych dziel膮c je na aktywne w ci膮gu dnia i w nocy 鈽锔忦煂 oraz na 艣piochy i nie艣piochy. 馃挙馃憖 Zaproszony go艣膰 zwr贸ci艂 nam szczeg贸ln膮 uwag臋 na pomoc zwierz臋tom le艣nym w tym trudnym, zimowym czasie. 馃檶鉂勶笍 Pan Tomasz zapozna艂 dzieci z instrumentem my艣liwskim – z rogiem my艣liwskim, kt贸ry towarzyszy jemu podczas r贸偶nych uroczysto艣ci my艣liwskich. Mieli艣my okazje pos艂ucha膰 r贸偶nych sygna艂贸w.  Bardzo ciekawym do艣wiadczeniem okaza艂o si臋 odciskanie trop贸w zwierz膮t w piasku kinetycznym. 馃惥 R贸wnie atrakcyjnym zaj臋ciem by艂a zabawa mini-maszynami 馃殰 czy  uk艂adanie puzzli XXL 馃З

Podczas spotkania dzieci by艂y aktywizowane poprzez pytania, z kt贸rymi sobie 艣wietnie radzi艂y, a na podsumowanie zaj臋膰 mia艂y do rozwi膮zania rebus, kt贸ry r贸wnie偶 nie stanowi艂 k艂opotu. 馃槆

Zwie艅czeniem spotkania by艂o przekazanie karm dla ptak贸w oraz kart pracy dla ka偶dej klasy. Dzi臋kujemy Panu Tomaszowi Ziemakowi za moc wra偶e艅, karmy i 偶yczymy satysfakcji z wykonywanej pracy.馃

Anna Sk贸ra

Spotkanie z le艣nikiem w kl. 1 - 30.11.2023

U艂atwienia dost臋pu