5a i 6a na basenie w Redzie

“Klasa  Va i VIa na basenie w Redzie: Wrażenia, uśmiechy i zadowolenie!”

W dniu 30 listopada 2023 roku uczniowie klas Va i VIa mieli wyjątkową okazję spędzić andrzejkową zabawę w zupełnie nietypowy sposób. Panowie Tomasz Kędzierski oraz Czesław Sikora postanowili zorganizować dla nich niebanalny wyjazd rekreacyjno-sportowy, kierując się ku basenowi w Redzie.

Już na miejscu uczniów czekały liczne atrakcje wodne, które miały zapewnić im niezapomniane przeżycia. Pływanie, pluskanie się w basenach i udział w różnorodnych zabawach sprawiły, że uczestnicy doskonale bawili się przez cały pobyt. Jednak to rwąca rzeka okazała się prawdziwym hitem – to właśnie tam najchętniej spędzali czas, czerpiąc radość z tego niezwykłego miejsca.

Po trzech godzinach intensywnej aktywności, uczniom należał się zasłużony posiłek. Nie bez powodu mówi się, że po kąpieli apetyt rośnie, więc wszyscy udali się do restauracji Mcdonald’s, gdzie przyjemnie spędzili czas, uzupełniając energię po intensywnych zajęciach.

Pełni energii, uśmiechnięci i z brzuchami pełnymi smakowitych posiłków ( to jest opinia dzieci), uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do domu w Czersku, gdzie dotarli o godzinie 21:00. Jednogłośnie wyrazili swoje zadowolenie z wyjazdu, podkreślając, że tego typu aktywności to to, co naprawdę lubią i doceniają.

Należy podkreślić, że takie wyjazdy na basen stały się już tradycją w klasach o profilu żeglarskim. Inicjatywa panów Tomasza  Kędzierskiego i Czesława Sikory nie tylko dostarcza uczniom niezapomnianych przeżyć, ale również integruje ich w atmosferze pełnej radości i aktywności fizycznej.

Tego typu wyjazdy to doskonała okazja dla pasjonatów sportów wodnych, by rozwijać swoje umiejętności oraz cieszyć się czasem spędzonym w wodzie, łącząc przyjemność z nauką.

Towarzyszyłam uczniom w wycieczce – pełniłam  rolę opiekuna grupy. Jestem niezmiernie zadowolona z zaangażowania i odpowiedzialności, jaką przejawiali uczniowie podczas całego wyjazdu. „To niesamowite doświadczenie móc towarzyszyć tak świetnej grupie uczniów. Widzieć, jak samodzielnie i odpowiedzialnie korzystają z atrakcji, słuchają zasad i wspierają się nawzajem, sprawia, że taka wycieczka staje się prawdziwą przyjemnością”. Zachwyt nad postawą klasy  Va i VIa podczas tej przygody stanowi doskonały przykład, jak współpraca i odpowiedzialność uczniów mogą wpływać na pozytywne przeżycia podczas szkolnych wyjazdów.

Ewa Pruszak  wychowawca klasy Va

5a i 6a na basenie w Redzie - 20.11.2023

Ułatwienia dostępu