Klasa 3d w WTZ

Uczniowie klasy 3d udali się 22 marca z wizytą do Warsztatu Terapii Zajęciowej. Po przybyciu na miejsce, uczniów serdecznie powitały Pani Kierownik Renata Breszka i Pani Beata Sękowska, instruktor terapii zajęciowej. Głównym celem spotkania było wykonanie ozdób świątecznych, przy wsparciu uczestników WTZ.

Pani Sękowska, mama Dominika z 3d, zapoznała dzieci z podopiecznymi warsztatu oraz opowiedziała o codziennych zajęciach. Oprowadziła po poszczególnych pracowniach. Poinformowała, że w pracowni stolarskiej, ze sklejki zostały wycięte i wyszlifowane zajączki, które dzieci wykorzystają w czasie zajęć plastyczno-technicznych. Pierwszy etap działań polegał na pomalowaniu farbami otrzymanych zajączków, a następny na upiększaniu różnorodnymi ozdobami. Dzieci wykazały się zaangażowaniem i kreatywnością. Okazało się, że radość sprawiło wykonanie zajączków, jak również zabranie ich ze sobą do szkoły.

Miłą niespodzianką podczas pobytu były rysunki, które dzieci otrzymały od podopiecznych warsztatu. Na zakończenie spotkania, Pani Sękowska wręczyła wychowawczyni klasy pamiątkowy upominek – zajączki. Trzecioklasiści chcąc także coś podarować, wykonali kartki ozdobne z wiosennymi pozdrowieniami dla uczestników WTZ.

Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie, ciekawe zajęcia, możliwość integracji i mile spędzony czas.

Ewa Bonkowska

Klasa 3d z wizytą w WTZ - 22.03.2023

Ułatwienia dostępu