Świąteczna aukcja

Z inicjatywy SP1 w Czersku, Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia Przyjaciół “Jedynki” w miniony czwartek (15 grudnia) odbyła się świąteczna aukcja pod hasłem “I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM”. Celem wydarzenia było pozyskanie środków na organizację zimowiska dla dzieci oraz wsparcie rodziców niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. 

Tego dnia duża sala gimnastyczna “Jedynki” zamieniła się w wyjątkowe miejsce, wypełnione magią, ciepłem oraz serdecznością. Tłumnie zebranych rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły powitała Pani Dyrektor – Dominika Oksentowicz, otwierając tym samym wyczekiwaną przez wszystkich świąteczną aukcję.  

Przygotowano mnóstwo stanowisk, które mocą atrakcji zachęcały do wspólnej zabawy. Każdy, nawet najbardziej wymagający uczestnik, mógł znaleźć propozycję dla siebie. Uczniowie brali udział w warsztatach artystycznych, tworząc piękne ozdoby z papieru oraz świeczki, a także w cukierniczych, polegających na kreatywnym zdobieniu pierników. Nie mogło również zabraknąć wrażeń dla fanów wszelkich aktywności fizycznych, ci z kolei ochoczo udali się do kącika żeglarzy oraz na mikołajkowy tor przeszkód. “Święta w Virtual Reality”, zabawy sensoryczne i “Konkurs wiedzy o św. Biskupie Mikołaju” zaspokoiły ciekawość poznawczą reszty uczniów. Natomiast loteria fantowa, kawiarenka oraz kiermasz ciast i ozdób świątecznych sprawiły, że nikt z zainteresowanych nie opuścił naszej szkoły z pustymi rękoma. 

Dzięki zaangażowaniu klas: III a, IV a i IV b oraz dziewcząt z klas piątych i szóstych, wydarzenie zostało urozmaicone pięknymi występami artystycznymi. Rozstrzygnięto także coroczny konkurs na “NAJPIĘKNIESZY STROIK BOŻONARODZENIOWY”. 

kl. 0-III 

I. Jakub Karliński 

II. Nikodem Zielke 

III. Stanisław Kośmider 

wyróżnienie: Damian Ciemiński, Dawid Kołatka, Maciej Kołatka, Mateusz Urbański 

kl. IV-VIII 

I.  Jakub Spica 

II. Marcelina Błocińska 

III. Julia Rekowska 

wyróżnienie: Aleksandra Fierek, Maja Baszanowska, Zuzanna Oźmińska 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 

Korzystając z okazji, pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność dla wszystkich Rodziców, Uczniów i Pracowników Szkoły, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu naszej świątecznej aukcji. Do zobaczenia w przyszłym roku! 

SP1 w Czersku 

Świąteczna aukcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - 15.12.2022

Ułatwienia dostępu