Pielgrzymka do Niepokalanowa

Za nami rycerska pielgrzymka dzieci i młodzieży do Niepokalanowa! W dniach 13-14 kwietnia, śladami O. Maksymiliana Kolbe – założyciela Rycerstwa Niepokalanej – zwiedziliśmy miejsca gdzie mieszkał, pracował i działał dla Niepokalanej. Przeżyliśmy Eucharystię w jego kaplicy oraz w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. Uczestniczyliśmy w wyjątkowym Misterium Męki Pańskiej, zobaczyliśmy muzeum pożarnictwa i papieskie samochody. Wybraliśmy się też na spacer w poszukiwaniu pałacu księcia Druckiego-Lubeckiego. Mieliśmy również fantastyczną okazję by wstąpić do Radia Niepokalanów, gdzie poznaliśmy jego specyfikę pracy i nadawania oraz nagraliśmy swoje pozdrowienia dla naszych najbliższych. Nie zabrakło też wieczoru przy wspólnym ognisku i zawsze długo wyczekiwanej przez dzieci przerwy na McDonald’s. W drodze do Niepokalanowa zatrzymaliśmy się w Grudziądzu, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę św. Mikołaja i weszliśmy na wieżę widokową, podziwiając panoramę miasta i doliny Wisły. Z kolei wracając do domu, zatrzymaliśmy się w Chełmnie u Sióstr Miłosierdzia, którym dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie! Przez całą pielgrzymkę dopisywała nam piękna pogoda, niesamowite humory, a nade wszystko czuła obecność Maryi i O. Maksymiliana!

Tekst: p. Weronika Czarnowska

Pielgrzymka do Niepokalanowa - 13-14.04.2023

Ułatwienia dostępu