Wycieczka do teatru

Wycieczka do teatru – spektakl: JAŚ I MAŁGOSIA

6 października 2022 roku uczniowie klas 1a, 1c, 1d, 2a i 3b wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Po przyjeździe do teatru i zakupieniu biletów wstępu, wszyscy z zainteresowaniem weszli do sali i zajęli swoje miejsca. Po chwili zgasły światła, a na dużej scenie ukazali się aktorzy.

Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie drogę powrotną do domu. A co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica… Na szczęście jak to zawsze w bajkach bywa, po wielu przygodach dobro zwycięża.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, które bardzo im się spodobało. Duże wrażenie wywarły na nich wszystkie elementy spektaklu, a mianowicie gra aktorska, dekoracje, kostiumy, rekwizyty oraz muzyka. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie na scenie i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Czerska.

Opracowanie: Kamila Lewandowska-Gilla

Ułatwienia dostępu