Konkurs Euro-Song

Dnia 11 maja 2022 roku, w Chojnickim Centrum Kultury odbył się już VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Euro-Song” pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach.

Priorytetem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim zaprezentowanie umiejętności zarówno wokalnych, jak i językowych dzieci i młodzieży w różnych kategoriach.

Po szkolnej weryfikacji wyłoniono następujące osoby do udziału w tym festiwalu: Aleksandra Fierek (3d), Wiktoria Osowska (5b) i Zuzanna Zembrzuska (8b). Nasze uczennice wystąpiły po raz pierwszy na deskach CHCK w Chojnicach, co zapewne wywołało w nich ogromne emocje i wrażenia.

Komisja biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, a przede wszystkim umiejętności wokalne oraz językowe, wyłoniła zwycięzców.  Co najważniejsze, wszystkie nasze solistki zostały nagrodzone. I tak:

– w kategorii klas I-III – Aleksandra Fierek – 2 miejsce

– w kategorii klas IV – VI – Wiktoria Osowska – 3 miejsce

– w kategorii klas VII – VIII – Zuzanna Zembrzuska – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu muzycznym, językowym i nie tylko.

„Sukces to umiejętność podążania od porażki do porażki
nie tracąc przy tym entuzjazmu.”

(WINSTON CHURCHILL)

Piotr Gliszczyński
Beata Drewczynska

Konkurs Euro-Song - 11.05.2022

Ułatwienia dostępu