Obóz EuroWeek

W dniach 6-10 kwietnia 2024r. uczniowie klas V b, V a i VI c wzięli udział w programie edukacyjnym „EuroWeek – Szkoła Liderów”. W tym celu udali się do Różanki, malowniczej miejscowości położonej w Sudetach.

Wszystkie warsztaty były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z przeróżnych części świata, m.in. Zimbabwe, Azerbejdżanu, Peru, Włoch i Gruzji.

Miały one na celu doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie autoprezentacji, wystąpień publicznych, pracy zespołowej oraz komunikacji w języku angielskim. Zajęcia sprzyjały również kształtowaniu i rozwijaniu określonych postaw społecznych, takich jak otwartość na inne kultury, tolerancja a także świadome kierowanie własnym rozwojem.

Nasi uczniowie entuzjastycznie podchodzili do wszystkich zleconych projektów, realizując je na bardzo wysokim poziomie. Atrakcyjne formy zajęć skutkowały dużym zaangażowaniem dzieci. Nie brakowało tańca, śpiewu, zabaw integracyjnych i ruchowych. Uczniowie tworzyli prace plastyczne oraz próbowali swoich sił w grze aktorskiej. Niezwykle miłe i odprężające były wspólnie spędzone chwile na świeżym powietrzu.

Ostatni wieczór stanowił dla dzieci niemałe zaskoczenie. Nocne zwiedzanie zamku w Międzylesiu dostarczyło im mocnych wrażeń. Na szczęście uczestnicy wycieczki szybko przełamali barierę strachu, który z czasem ustąpił uczuciom zaciekawienia i rozbawienia.

Obóz językowy w Różance był dla naszych uczniów zdecydowanie pozytywnym doświadczeniem. O ich zadowoleniu najlepiej świadczy fakt, że nie chcieli jeszcze wracać do domu oraz wniesiony przez nich postulat, by „EuroWeek” stał się naszą coroczną tradycją.

Organizatorzy wyjazdu: Kamila Zaranek i Małgorzata Lutowska

a

Ułatwienia dostępu