Powiatowy Konkurs Recytatorski – sukces

Sukcesy recytatorskie uczniów z SP1 Czersk oraz ZS Rytel

11 kwietnia 2024 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Silnie. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku oraz Zespołu Szkół w Rytlu. Rywalizacja konkursowa przebiegała w 4 kategoriach wiekowych: kl. I – II, kl. III – IV, kl. V – VI, Kl. VII – VIII. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Ewa Konopka, Karolina Wons, Celina Kliczkowska, Karolina Makowska, Monika Łobocka, Maria Gajewska, Donata Pliszka. Nasi recytatorzy zachwycili jury ciekawą interpretacją wygłaszanych utworów. Tegoroczny konkurs zakończył się dla nich kolejnym sukcesem.

w kategorii kl. I – II

II m. Zuzanna Pawlak – ZS Rytel

III m. Nela Nawrocka – ZS Rytel

w kategorii kl. III – IV

I m. Zuzanna Weltrowska – SP1 Czersk

III m. Kinga Banach – SP1 Czersk

W kategorii kl. V – VI

I m. Aleksandra Fierek – SP1Czersk

III m. Blanka Lewandowska  – SP1 Czersk

Za piękną recytację dyplomy otrzymali Hubert Nadolski i Lena Arndt z SP1.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

Recytowanie poezji było zawsze świadectwem wrażliwości i delikatności. Dowodem wyczucia tego, co piękne. Recytowanie wierszy to doskonały sposób na przekazywanie tego piękna innym.

Celina Kliczkowska

Powiatowy Konkurs Recytatorski - 11.04.2024

Ułatwienia dostępu