III akcja charytatywna – “Podaruj radość”

Za nami kolejna akcja „Podaruj radość”, w ramach której odbyła się zbiórka nowych pluszaków. Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele, jesteście NIESAMOWICI!!! Pluszaki przynosiliście, przynosiliście i przynosiliście… W tej edycji przekazaliście aż 162 przytulanki! Wszystkie były milusińskie, i te małe i te bardzo duże. Nam radowało się serce podczas przyjmowania kolejnych pluszaków do klasy, ale szczególna radość pojawi się u obdarowanych małych pacjentów. Swoje upominki pięknie zapakowaliście. Często dołączone były życzenia świąteczne oraz zdrowia. Niektórzy nas miło zaskoczyli załączeniem słodkości.

Pluszaki zostały zawiezione do Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach we wtorek, 7 grudnia. Dzieci opuszczające szpital w okresie Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia otrzymają pamiątkową maskotkę. Przedsięwzięcie zostało docenione w szpitalu, popłynęły miłe słowa podziękowania, które Wam również przekazujemy. Pobyt w szpitalu nie kojarzy się z przyjemnościami, a szczególnie teraz w czasie pandemii i ograniczeniami odwiedzin. Mamy nadzieję, że dzieci chorujące, mające problemy zdrowotne, otrzymując pluszaka poczują radość oraz będą miały milsze wspomnienie szpitala.

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno,
ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej –
mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”
Julian Ejsmond

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM!!!

Organizatorki:
Ewa Bonkowska, Beata Drewczynska

III akcja charytatywna - "Podaruj radość" - 7.12.2021

Ułatwienia dostępu