Konkurs “I like poetry”

Dnia 16 marca 2022 nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej pt. „I like poetry”, w tym roku również w formie online. Konkurs skierowany był do klas IV-VIII. Uczestnicy, pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego, przygotowali wybrany wiersz w języku angielskim. Recytację przesyłali w formie nagrania audio-wideo komisji konkursowej. Występy były bardzo różnorodne pod względem formy, ekspresji oraz tematyki. Nie brakowało pomysłowych rekwizytów. Uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i lingwistycznymi. Wybór nie był prosty, niemniej jednak udało się wyłonić zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:
Klasy IV-VI
I miejsce – Julia Borowska (IV c);
II miejsce – Amadeusz Kobryń (VI a);
III miejsce – Daria Brzezińska (IV d);
Wyróżnienia: Natalia Rostankowska (IV d) oraz Maja Hudziak (IV c);
Klasy VII-VIII
I miejsce – Lena Gogolewska (VII a);
II miejsce – Kornelia Górnowicz (VII e);
III miejsce – Julia Engelhart (VII e);
Wyróżnienie – Zuzanna Zembrzuska (VIII b).

Gratulujemy!

Organizatorki

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej pt. "I like poetry" - 16.03.2022

Ułatwienia dostępu