Dwa Ognie Usportowione

Gminne zawody sportowe w „Dwa Ognie Usportowione”

O tym, jak czwartoklasiści w dwa ognie grali…

Dnia 16 marca 2022 r  odbyły się  gminne zawody dla uczniów klas IV w Dwa Ognie Usportowione gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 2 Warto wspomnieć, że w kalendarzu Igrzysk Dzieci dla rocznika klas IV  są to jedne z najważniejszych zawodów w ciągu całego roku szkolnego. Do rywalizacji zgłosiły się trzy szkoły gospodarz turnieju-SP2 , SP Rytel oraz SP1.

W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z klas IV. Emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom od pierwszego meczu. W każdym meczu trwała zacięta rywalizacja o miano Mistrza Gminy. Zawody przebiegały w miłej i bardzo przyjaznej atmosferze, a zawodnicy wzajemnie się wspierali, dopingując swoich rywali.

Rywalizacja była na wyrównanym poziomie, jednak niepokonane okazały się dziewczęta z SP nr 1 , które pod okiem Pana Filipa Pruszaka  wygrały wszystkie rozgrywki sporą przewagą punktową i to one będą reprezentować nasze miasto na zawodach powiatowych

Zmagania u chłopców wygrała drużyna SP2 po bardzo emocjonującym meczu, gdzie wynik zmieniał się w każdą stronę i do końca nie było wiadomo, która drużyna wygra. Jednym  punktem okazała się lepsza drużyna gospodarzy. Nasi chłopcy zajęli miejsce II.

To był szczęśliwy dzień, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Obie drużyny reprezentujące naszą szkołę spisały się na „SZÓSTKĘ”, zwyciężając dużą przewagą punktową i pokonując rywali.  A dziewczęta zapewniły sobie w ten sposób udział w kolejnym  etapie rozgrywek jakim są zawody powiatowe. . Świetną atmosferę podczas rozgrywek zapewnili zawodnicy, pokazując swoje świetne przygotowanie, ale również kibice – rodzice , którzy tłumnie przybyli tego dnia na halę sportową i swoimi brawami oraz obecnością dodawali zawodnikom sił.

Wszystkim startującym należą się gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Filip Pruszak – nauczyciel wf

Skład drużyny kat. dziewczęta:

Andrearczyk Blanka 4a

Borowska Lena 4a

Kliczkowska Malwina 4c

Laskowska Paulina  4d

Lewandowska Blanka 4a

Mientka Michalina 4a

Pruska Agata 4a

Rzechtalska Kinga  4d

Sabiniarz Nadia 4c

Wojdanowska Malwina 4a

Skład drużyny kat. chłopcy:

Błaszczak Fabian 4d

Kobierowski Bartłomiej4c

Krueger Alan 4d

Pestka Marcel 4c

Talaśka Nikodem 4d

Witkowski Kacper 4a

Wolf Kajetan 4a

Zientarski Dawid 4c

Gminne zawody sportowe w "Dwa Ognie Usportowione" - 16.03.2022

Ułatwienia dostępu