Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Konarzynach – Tradycja i Ambicja!

10 październik 2023r.to kolejny rok, kiedy to nasze drużyny szkolne mają okazję rywalizować w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbywają się w malowniczych Konarzynach. Jak co roku, to wydarzenie przyciąga wielu uczestników, a wśród nich nasze drużyny: dziewczęta młodsze i starsi chłopcy.

Trasa biegu prowadziła nas ścieżkami leśnymi, nieco zmienna i trudna do odczytania dla niektórych uczestników. Ale na szczęście, nasze drużyny nie miały problemów z orientacją, co z pewnością wpłynęło na ich wyniki.

W kategorii dziewcząt rywalizowały cztery zespoły: SP Konarzyny, SP Chojnice, SP Brusy oraz SP1. Sztafeta składała się z 6 zawodniczek, co było niespodzianką dla naszej drużyny, która wcześniej przygotowywała się na 8-osobową sztafetę. Mimo zmiany regulaminu, dziewczęta stanęły na wysokości zadania i przez wszystkie zmiany utrzymywały się na trzeciej pozycji.  Ostatecznie udało im się utrzymać tę pozycję i zdobyć zaszczytne III miejsce. Niestety, tylko jedna drużyna mogła awansować do zawodów wojewódzkich, a tym razem to nie byliśmy my. Jednak to doskonała motywacja do jeszcze cięższych treningów, ponieważ konkurencja okazała się bardzo silna.

W biegu chłopców starszych zanotowaliśmy równie emocjonujący wynik. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie 100 metrów. Chłopcy dali z siebie wszystko, a szczególne uznanie należą się Alanowi Glazerowi z klasy 8a i Mariuszowi Górnowicz, którzy wykazali się niezwykłą determinacją. ich zaangażowanie pozwoliło drużynie przesunąć się z 4. miejsca na drugie i na takiej pozycji przekroczyć metę. Po biegu chłopcy zrozumieli, że potrzebują jeszcze więcej treningów, aby poprawić swoją kondycję. Postanowili, że będą ciężko pracować nad swoimi umiejętnościami, aby w przyszłości zdobyć jeszcze wyższe miejsce.

Opiekunowie drużyn, powrócili z zawodów z uśmiechem na twarzy. Byli dumni z naszych uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i walczyli ambitnie. Drużyny z Konarzyn rzeczywiście dawały z siebie wszystko, a ducha sportowej rywalizacji można było poczuć w powietrzu. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Nasze drużyny już teraz zacierają ręce i niecierpliwie czekają na kolejną okazję, by udowodnić, że są gotowe do jeszcze większych wyzwań. Sztafetowe biegi przełajowe to nie tylko sport, to również ducha współpracy, determinacji i ambicji. Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy osiągną jeszcze wiele sukcesów i przyniosą zaszczyty swojej szkole. Trzymamy za nich kciuki i czekamy na kolejne emocjonujące zawody!

Skład reprezentacji dziewcząt SP1  rocznik 2011 i młodsi :

1. Kędzierska Natalia  5a
  2. Rostankowska Julia 5b