Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Konarzynach – Tradycja i Ambicja!

 10 październik 2023r.to kolejny rok, kiedy to nasze drużyny szkolne mają okazję rywalizować w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbywają się w malowniczych Konarzynach. Jak co roku, to wydarzenie przyciąga wielu uczestników, a wśród nich nasze drużyny: dziewczęta młodsze i starsi chłopcy.

Trasa biegu prowadziła nas ścieżkami leśnymi, nieco zmienna i trudna do odczytania dla niektórych uczestników. Ale na szczęście, nasze drużyny nie miały problemów z orientacją, co z pewnością wpłynęło na ich wyniki.

W kategorii dziewcząt rywalizowały cztery zespoły: SP Konarzyny, SP Chojnice, SP Brusy oraz SP1. Sztafeta składała się z 6 zawodniczek, co było niespodzianką dla naszej drużyny, która wcześniej przygotowywała się na 8-osobową sztafetę. Mimo zmiany regulaminu, dziewczęta stanęły na wysokości zadania i przez wszystkie zmiany utrzymywały się na trzeciej pozycji.  Ostatecznie udało im się utrzymać tę pozycję i zdobyć zaszczytne III miejsce. Niestety, tylko jedna drużyna mogła awansować do zawodów wojewódzkich, a tym razem to nie byliśmy my. Jednak to doskonała motywacja do jeszcze cięższych treningów, ponieważ konkurencja okazała się bardzo silna.

W biegu chłopców starszych zanotowaliśmy równie emocjonujący wynik. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie 100 metrów. Chłopcy dali z siebie wszystko, a szczególne uznanie należą się Alanowi Glazerowi z klasy 8a i Mariuszowi Górnowicz, którzy wykazali się niezwykłą determinacją. ich zaangażowanie pozwoliło drużynie przesunąć się z 4. miejsca na drugie i na takiej pozycji przekroczyć metę. Po biegu chłopcy zrozumieli, że potrzebują jeszcze więcej treningów, aby poprawić swoją kondycję. Postanowili, że będą ciężko pracować nad swoimi umiejętnościami, aby w przyszłości zdobyć jeszcze wyższe miejsce.

Opiekunowie drużyn, powrócili z zawodów z uśmiechem na twarzy. Byli dumni z naszych uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i walczyli ambitnie. Drużyny z Konarzyn rzeczywiście dawały z siebie wszystko, a ducha sportowej rywalizacji można było poczuć w powietrzu. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Nasze drużyny już teraz zacierają ręce i niecierpliwie czekają na kolejną okazję, by udowodnić, że są gotowe do jeszcze większych wyzwań. Sztafetowe biegi przełajowe to nie tylko sport, to również ducha współpracy, determinacji i ambicji. Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy osiągną jeszcze wiele sukcesów i przyniosą zaszczyty swojej szkole. Trzymamy za nich kciuki i czekamy na kolejne emocjonujące zawody!

Skład reprezentacji dziewcząt SP1  rocznik 2011 i młodsi :

 1. Kędzierska Natalia  5a
 2. Rostankowska Julia 5b
 3. Sałata Wiktoria  5c
 4. Andrearczyk Blanka  6a
 5. Lewandowska Blanka 6a
 6. Pruska Agata 6a
 7. Jagielska Helena  6b
 8. Osowska Zuzanna  6d  

Skład reprezentacji  chłopców  SP 1 rocznik 2009 i młodsi

 1. Gwizdała Norbert 7c
 2. Holkin Ivan 7d
 3. Kamowski Dawid 7d
 4. Górnowicz Mariusz 7b
 5. Romanchuk Oleksandr 7d
 6. Glazer Alan 8a
 7. Kobryń Amadeusz 8a
 8. Wiczanowski Dominik 8a

Opracowanie : Ewa Pruszak

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Konarzynach - 10.10.2023

Ułatwienia dostępu