Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszenie przyjęli znamienici goście, wśród których znaleźli się: Burmistrz Czerska pan Przemysław Biesek-Talewski, Sekretarz Gminy pan Grzegorz Zabrocki, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Krzysztof Przytarski, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Elwira Bieszke- Binnebesel oraz członkowie tej komisji, dyrektorzy oświatowych jednostek organizacyjnych w gminie Czersk, Prezydium Rady Rodziców SP1, przedstawiciele związków zawodowych, a także nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy obsługi i administracji, uczniowie. Gala rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem podniosłym tonem Mazurka Dąbrowskiego. Po tym wzniosłym momencie Dyrektor Szkoły pani Dominika Oksentowicz przybliżyła zebranym historię powstania KEN, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Burmistrz Czerska nawiązał do wspaniale układającej się współpracy między urzędem gminy i szkołami mu podległymi. Przekazał również życzenia z okazji tak wspaniałego święta i wręczył nagrody wyróżniającym się pedagogom. Do historii powstania KEN odniosła się także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Lena Makowska, która wyraziła swoją wdzięczność wobec nauczycieli za ich wyjątkową pracę i poświęcenie. W imieniu Rady Rodziców Szkoły wypowiedziała się pani Monika Karczyńska, dziękując nauczycielom za wkład pracy włożony w naukę i wychowanie dzieci. Po wystąpieniu gości i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie zaprezentowali swój talent i umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Obchody przebiegały w atmosferze pełnej serdeczności i uśmiechu.

Film, zdjęcia: Kazimierz Kosecki

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej - 13.10.2023

Ułatwienia dostępu