Kwiecień w grupie 0c

W dniach od 15 do 19 kwietnia w naszej grupie trwała akcja pt.: ,,Kolorowy Tydzień”. Każdy dzień miał inne kolory, które były inspiracją do zabaw i zajęć. W poniedziałek akcję rozpoczęto kolorem białym, we wtorek dominował kolor zielony, w środę barwy żółte i pomarańczowe, w czwartek świętowaliśmy kolor czerwony i fioletowy, zaś w piątek kolor niebieski. Kolorowe i twórcze zajęcia towarzyszyły nam każdego dnia. Był to tydzień, w którym dzieci z zaciekawieniem oczekiwały kolejnych przygód w postaci zabaw, zajęć oraz eksperymentów. Sprawiło to naszym pociechom wiele radości. Dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o to, aby każde dziecko ubrane było zgodnie z kolorem.

Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Nasze przedszkolaki poznały różne rodzaje książek. Dowiedziały się, jak powstaje książka, jaka jest jej budowa, gdzie książki można kupić lub wypożyczyć, a co ważne wspólnie ustaliły, czego nie lubią książki oraz jak należy o nie zadbać. Z okazji Dnia Książki dzieci przygotowały piękne zakładki według własnych pomysłów.

Dnia 24 kwietnia z okazji Dnia Książki oraz zbliżającego się Dnia Bibliotekarza nasza grupa wybrała się do Biblioteki Publicznej w Czersku. Panie Bibliotekarki po miłym przywitaniu naszej grupy zaprowadziły nas do czytelni, gdzie dzieci mogły poznać wszelkie informacje dotyczącego tego miejsca, a także zobaczyć największą oraz najmniejszą książeczkę znajdującą się w bibliotece. Nie małą atrakcją był żółw, który zamieszkał tam w wielkim akwarium.
Następnie Panie pokazały nam pomieszczenie Biblioteki i zapoznały dzieci z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczenia książek oraz pracą bibliotekarza. Nie zabrakło informacji na temat tego, jakie książki dzieci mogą wypożyczyć i jak należy o nie dbać.
Na sam koniec jedna z Pań przeczytała dzieciom bajkę pt.: ,,Najwyższa na świecie wieża z książek”, którą dzieci z zaciekawieniem wysłuchały.
Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia, a Panie rozdały dzieciom zakładki. Nasze pociechy z radością podziękowały Paniom wręczając im upominki. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.
Raz jeszcze dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom Biblioteki Publicznej w Czersku za przeprowadzenie ciekawych zajęć bibliotecznych..
Tego samego dnia dzieci wzięły udział w szkolnym Dniu Tańca. Przez cały wcześniejszy tydzień ćwiczyły kaszubski taniec ,,Kowal”, który zaprezentowały wraz z klasami 0-3 na sali gimnastycznej. Po wspólnym tańcu wzięły udział w pokazie tanecznym zespołu ,,Ziemia Czerska”.

25 kwietnia do naszego oddziału przyszła Pani Agnieszka (nauczyciel terapeuta), która poprowadziła w naszej grupie bardzo ciekawe zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. To były bardzo relaksujące zajęcia, za które bardzo dziękujemy. Dzieci na zakończenie podziękowały Pani Agnieszce wręczając jej upominek.

Dnia 26 kwietnia do naszej sali zawitała Pani Agnieszka, nauczycielka z naszej szkoły. Poprowadziła dla naszych pociech bardzo ciekawe zajęcia w ramach Dnia Ziemi. Początkowo na postawie opowiadania dzieci poznały różne rodzaje gleby, którą mogły również dotknąć i zaobserwować różnice. Następnie przeniosły się poprzez podróż tunelem w głąb naszej planety, gdzie samodzielnie stworzyły jej warstwy, a na zakończenie każdy wykonał tzw. ,,Las w słoiku”. Były to bardzo ciekawe zajęcia, w których każdy przedszkolak brał aktywny udział. Dzieci w ramach podziękowanie wręczyły Pani Agnieszce upominek.

W kwietniu nasz oddział wziął udział szkolnym konkursie na ,,Eko-stworka”. Poprzez pracę zespołową dzieci wykonały pięknego Eko-ludzika. Zaangażowanie całej grupy zostało docenione, gdyż w nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz słodki upominek.

M. Mańkowska

Dzień Tańca w grupie 0c – 24.04.2024r.
Kwiecień w grupie 0c - 04.2024

Ułatwienia dostępu