Siatkówka – zawody powiatowe

“Siatkarskie wyzwania w Brusach:

SP1 na IV miejscu na Powiatowych Zawodach!”

Brusy, 19 stycznia 2024 roku – to właśnie tam, na sali gimnastycznej, odbyły się powiatowe zmagania, które na długo pozostaną w pamięci uczestniczek. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1, zdobywając pierwsze miejsce na szczeblu gminnym, marzyła o szczytach także na poziomie powiatowym.

Pięć drużyn dziewcząt, a wśród nich SP nr 8 Chojnice, SP Konarzyny, SP Nowa Cerkiew, SP nr 1 Brusy i SP nr1 Czersk, stawiły czoła sobie w walce o miano najlepszej na terenie powiatu. Uparte w dążeniu do półfinałów wojewódzkich, dziewczęta rzuciły się w zaciętą batalię, oddając wszystkie siły na boisku.

System “Każdy z każdym” sprawił, że każda z drużyn miała szansę skonfrontować się z pozostałymi. Cztery emocjonujące mecze były wypełnione zaciekłymi pojedynkami, a umiejętności oraz zaangażowanie dziewcząt dawały się we znaki przeciwnikom. Choć gra była wyrównana, to niestety, końcówki meczów zawsze wydawały się wymykać spod kontroli reprezentantek naszej szkoły, co skutkowało zajęciem IV miejsca w powiecie.

Jednym z najjaśniejszych punktów zespołu okazała się Nadia Sabiniarz, która nie tylko stanowiła filar drużyny, ale także błyszczała w trudnym pojedynku z drużyną z Nowej Cerkwi, decydującym się w dramatycznym tie-breaku.

Jako nauczycielka wychowania fizycznego zauważyłam, że mimo stresującej atmosfery, najważniejsze jest, że udało się zaszczepić w dziewczętach pasję do siatkówki. Choć podium wymknęło się z ich zasięgu, to zdobycie IV miejsca to też  sukces i doświadczenie, które z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju. Wbrew porażce, dziewczęta nie mają powodów do wstydu, a zafundowany im emocjonujący turniej z pewnością wpisał się w historię ich sportowych przygód. Panuje przekonanie, że ta pasjonująca rywalizacja na boisku to nie tylko walka o zwycięstwo, ale także sposób na pokonanie stresu i nudę, czyniąc siatkówkę najlepszym antidotum na monotonię.                                                        

Opracowanie i zdjęcia : Ewa Pruszak

Powiatowe zawody w piłce siatkowej - Brusy 19.01.2024

Ułatwienia dostępu