Pisaliśmy listy

Na przełomie października i listopada klasa I d, III a, b, c, IV a, c, VI a oraz VIII a wzięły udział w projekcie dla szkół „Write letters to Santa”, którego organizatorem była kanadyjska poczta Canada Post. W roku 2023 Święty Mikołaj otrzymał około miliona listów z całego świata. Nasi uczniowie pisali o swoich rodzinach, marzeniach i prezentach, które chcieliby otrzymać pod choinkę. Tuż przed świętami otrzymaliśmy długo wyczekiwaną odpowiedź. Święty Mikołaj oczarowany był ilością listów, rysunków i życzeń, które od nas otrzymał. Listy mogliśmy napisać w języku ojczystym, ale chcąc doskonalić nasze umiejętności obcojęzyczne zrobiliśmy to w języku angielskim. Miło było przeczytać, że jesteśmy wyjątkowi. Mamy nadzieję, że pisanie listów do świętego Mikołaja stanie się w naszej szkole tradycją.

opiekunowie projektu

Agnieszka Wiencelewska

Anna Leszczyńska

Listy do Św. Mikołaja - 11.2023

Ułatwienia dostępu