Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. „Reading Brings Us Unknown Friends”. Organizatorem tego turnieju był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i kreatywności to podstawa we współczesnej edukacji, a przede wszystkim w takich wyzwaniach, których podjęli się: Amadeusz Kobryń (6a), Julia Engelhart (7e), Agata Szafrańska (7d), Julia Drążek (8d).

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Polegał na przeczytaniu książek w języku obcym i zaprezentowanie swojej wiedzy z treści podanych lektur, np.: „Anne of Avonlea”, „A Christmas Carol”, „The Adventures of Sherlock Holmes part 1”, „Alice in Wonderland”, „Little Women”, „the Secret Garden”. Konkurs ten nie należał do łatwych, jednak mimo to, Agata Szafrańska dotarła aż do finału. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jaką wiedzą i zdolnościami językowymi wykazuje się ta młoda Osoba, tym bardziej, że to nie Jej jedyny konkurs. Niebawem usłyszymy o Niej kolejne interesujące wieści.  Gratulujemy i życzymy kolejnych wyzwań i sukcesów.

Agato, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Tak trzymaj!

Agata Szafrańska

Ułatwienia dostępu