Rejonowe Zawody Sportowe klas I-III

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się piąta edycja Rejonowych Zawodów Sportowych klas I-III. W rozgrywkach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Legbądzie, Szkoły Podstawowej w Rytlu, Szkoły Podstawowej w Odrach, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku.

Sportowe zmagania miały na celu propagowanie sportu wśród uczniów klas I-III, podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie sportowej rywalizacji w oparciu o zasadę fair play, propagowanie różnych form aktywności ruchowej oraz integrację z rówieśnikami innych szkół. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, w których należało wykazać się ogólną sprawnością ruchową oraz poprawnością wykonania zadań. Młodzi sportowcy zacięcie walczyli chcąc uzyskać jak najlepsze wyniki. Zespół sędziowski, w skład którego weszły nauczycielki reprezentujące każdą placówkę, wnikliwie obserwował przebieg poszczególnych konkurencji. Punktem kulminacyjnym było podliczenie punktów oraz ogłoszenie zwycięzców. Pani Katarzyna Chmielewska wicedyrektor szkoły podziękowała za udział w zawodach oraz pogratulowała najlepszym sportowcom sukcesów. Następnie dokonała wręczenia medali w poszczególnych kategoriach i zwycięzcy wybrali dla siebie nagrody rzeczowe.

Dziękujemy ogromnie za udział i sportową postawę. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom, a szczególnie tym, którzy odnieśli sukces!

WYNIKI:
KLASY I
dziewczęta
I miejsce: Klaudia Borowiak – SP Legbąd
II miejsce: Iga Woźnicka – SP 1 Czersk
III miejsce: Cecylia Jagielska – SP 1 Czersk

chłopcy
I miejsce: Szymon Glaner – SP Legbąd
II miejsce: Miłosz Biernacki – SP 2 Czersk
III miejsce: Wojciech Watrak – SP 1 Czersk

KLASY II
dziewczęta
I miejsce: Nikola Grzella – SP 1 Czersk
II miejsce: Vanessa Bauć – SP 1 Czersk
III miejsce: Lena Zielińska – SP 1 Czersk

chłopcy
I miejsce: Igor Skóra – SP 1 Czersk
II miejsce: Aleksander Gąsiorowski – SP Rytel
III miejsce: Kacper Duda – SP 2 Czersk

KLASY III
dziewczęta
I miejsce: Patrycja Byczkowska – SP Rytel
II miejsce: Nadia Borowicka – SP Legbąd
III miejsce: Amelia Szreiber – SP 1 Czersk

chłopcy
I miejsce: Tymoteusz Domeracki – SP Rytel
II miejsce: Stanisław Elak – SP 1 Czersk
III miejsce: Gabriel Janikowski – SP 1 Czersk

Organizatorzy
Ewa Bonkowska, Monika Łobocka, Ewa Rutkowska

Rejonowe Zawody Sportowe klas I-III - 13.06.2024

Ułatwienia dostępu