Warsztaty edukacyjne klasy 3a i 3d

20 i 22 października mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach. Miejscowość ta jest znana na Kaszubach dzięki panu Józefowi Chełmowskiemu. Był to ludowy artysta, rzeźbiarz i malarz oraz właściciel prywatnego muzeum regionalnego, który mieszkał w sąsiedztwie właśnie owej chaty. Głównym celem warsztatów było zapoznanie się z twórczością wspomnianego wyżej Józefa Chełmowskiego. Wiadomości przekazał nam bardzo obrazowo, w ciekawy sposób i z humorem Pan Krzysztof Gradowski. Natomiast Pani Renata Goebel czuwała nad prawidłowym i poprawnym pomalowaniem przez nas drewnianego anioła farbami akrylowymi. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni, z własnoręcznie pomalowanymi aniołami oraz certyfikatem ,,Anioły Chełmowskiego”.

Uczniowie klasy IIId z wych. G. Papierowską

Warsztaty edukacyjne klasy 3a i 3d - 20.10.2021

Ułatwienia dostępu