Wycieczka klasowa 5d

Poniedziałek, 25 października – no nareszcie! No nareszcie jedziemy na kolejną wycieczkę klasową – od czerwcowej już minęło wiele tygodni, a więc najwyższy czas na następną wyprawę! Tym razem podziwialiśmy cuda najbliższej okolicy, bo udaliśmy się do Wiela, Karsina i Brus-Jagli. Można przecież jechać tak blisko, a zachwycić się bardziej niż za siedmioma górami czy lasami!     
Wiele powitało nas pięknym słońcem, a w Centrum Informacji Turystycznej powitała nas promiennie uśmiechnięta p. Anna i rozpoczęliśmy przygodę z projektowaniem plecaków. Cóż za cuda powstały! Jedni wyjechali z plecakami w zwierzęta, drudzy w motywy kaszubskie, a grono chłopaków koniecznie z herbem Borowiaka (jak na piłkarzy tej drużyny przystało). Po warsztatach artystycznych przyszedł czas na obiad w restauracji w Karsinie. Ilość jedzenia była na tyle duża, że od razu po obiedzie mieliśmy siłę na szaleństwa na placu zabaw – tak cudnej jesiennej pogody aż żal byłoby nie wykorzystać!
I ruszyliśmy do Chaty Kaszubskiej w Brusach-Jagliach, gdzie czekały nas zadania związane z pieczeniem gorących wafli. Ile rywalizacji, ile pary z uszu wychodziło podczas warsztatów kulinarnych – to wiedzą najlepiej uczniowie V d, a zdjęcia mówią same za siebie. Zajęcia zakończyły się degustacją gofrów z dżemem, cukrem pudrem i kawą zbożową.       
Dzień służył integracji klasowej i rozwojowi naszych talentów. Czekamy już na następną wycieczkę klasową!          

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch

Wycieczka klasy 5d - 25.10.2021

Ułatwienia dostępu